У Міненерговугіллі відбулась дискусія з питань стратегії розвитку енергетичного сектору України

14 листопада, відбувся круглий стіл «Подальші кроки енергетичної політики України» за участю Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана та Віце-президента з питань Енергетичного Союзу Європейської Комісії Мароша Шефчовіча.

Участь у заході взяли представники Європейської Комісії, керівники компаній, що належать до сфери управління Міненерговугілля, представники бізнесу.
Учасників заходу привітав Міністр Юрій Продан. У вступній промові він зазначив, що Україна налаштована щодо подальшого

реформування енергетичного сектору. Міністр наголосив, що за сприяння Європейської Комісії проведено низку переговорів та досягнуто серйозного компромісу з питань постачання російського газу, що дозволить спокійно пройти осінньо-зимовий період та виконати зобов'язання щодо транспортування газу до країн Європи.
Юрій Продан поінформував, що реформування енергетичного сектору здійснюється в складних умовах, оскільки в Україні є тимчасово окуповані території, а також частково зруйновано енергетичну інфраструктуру на Сході України. Проте, за словами Міністра, Україна буде чітко виконувати взяті зобов'язання щодо проведення реформ в енергетичному секторі та реалізації Третього енергетичного пакету.
Віце-президент з питань Енергетичного Союзу Європейської Комісії Марош Шефчовіч підтвердив готовність Європейської Комісії і надалі сприяти здійсненню реформ в енергетичному секторі України, врегулюванню питань щодо постачання енергоресурсів до України.
Під час заходу проведено інтерактивну дискусію з питань стратегії розвитку енергетичного сектору України. Зокрема, голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв поінформував про забезпечення сталого транзиту та поставок природного газу в Україну, здійснені кроки щодо диверсифікації шляхів постачання газу, збільшення реверсу з країн ЄС, а також наголосив, що одним із першочергових завдань є економія природного газу та кардинальна зміна механізму ціноутворення.
У ході дискусії заступник Міністра Ігор Діденко прокоментував необхідність здійснення вимушених тимчасових заходів, передбачених Постановою КМУ № 596 від 7 листопада 2014 року, що накладає певні обмеження на порядок реалізації природного газу в Україні.
Заступник Міністра Вадим Улида ознайомив присутніх з перспективами інтеграції енергосистеми України до енергооб'єднання країн ЄС та зазначив терміни реалізації впровадження запланованих проектів.
Підсумовуючи дискусію, Міністр Юрій Продан наголосив: «Ми чуємо ринок, ми розуміємо його і готові до обговорення проблемних питань». Також Міністр висловив сподівання на продовження активної співпраці з Європейською Комісією щодо забезпечення енергетичної безпеки України та країн Європи.


Друк   E-mail