Міністр Юрій Продан став заступником голови кризового енергетичного штабу

В Уряді України створено кризовий енергетичний штаб, завдання якого – забезпечити баланс енергетичних ресурсів, баланс споживання й витрачання та енергоефективність.
Очолює кризовий енергетичний штаб Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман. Заступником голови кризового енергетичного штабу є Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

«Завдання штабу - баланс енергетичних ресурсів, баланс споживання, баланс витрачання і енергоефективність», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час виступу у Верховній Раді України 17 червня 2014 року.
«Ми ніколи не зліземо з російської голки залежності від газу, якщо у нас зимою будуть відкривати вікна і казати: відкрили вікно для того, щоб холодніше в квартирі було. Якщо ми будемо так витрачати енергетичні ресурси, як їх витрачають більше 20 років, то ми будемо ще раз платити Росії 50 мільярдів доларів ще протягом 5 років і ніколи не досягнемо того, до чого ми йдемо, - це реальна енергоефективність. Саме тому наше завдання – це скорочення споживання. Чим менше люди споживають, тим менше вони сплачують. Чим ефективніше підприємства споживають – тим також менше вони сплачують», - зазначив А. Яценюк.
Крім того, у виступі зазначено, що 18 червня Уряд буде розглядати законопроект про надзвичайний стан в енергетиці. «Ми повинні бути готові до найскладніших обставин і причин. Тому порядок введення надзвичайного стану на енергоринку, механізми контролю, механізми енергоефективності повинні бути відображені в законі, і Уряд повинен мати важелі впливу на енергетичний сектор країни»- повідомив Прем’єр-міністр.


Друк   E-mail