Україна і Туркменістан домовилися про подальшу співпрацю в паливно-енергетичному комплексі

Президент України Петро Порошенко за підсумками переговорів в Ашгабаті з Президентом Тукменістану Гурбангули Бердимухамедовим заявив про значний потенціал двостороннього співробітництва та особливо відзначив перспективи співпраці у паливно-енергетичній та транспортній галузях. Лідер Туркменістану заявив, що його країна готова збільшити поставки до України продукції паливно-енергетичного комплексу, а також до реалізації спільних проектів у цій сфері.
«Ми підтвердили взаємну зацікавленість в активізації політичного діалогу і подальшому розвитку торговельно-економічних та гуманітарних зв'язків між Україною і Туркменістаном», – заявив Петро Порошенко, зауваживши, що під час перемовин було обговорено широке коло питань двосторонньої співпраці і низка міжнародних проблем.

Президент України відзначив, що під час перемовин особливо було наголошено на перспективності співпраці у паливно-енергетичній сфері, а також будівельній, транспортній, машинобудівній сферах, сфері сільського господарства, переробній промисловості. «Саме на цих напрямках має сконцентрувати свою діяльність Міжурядова українсько-туркменська комісія з економічної та гуманітарної співпраці. Ми домовилися, що вона активізує свою діяльність», – сказав Петро Порошенко.
За результатами двосторонніх переговорів було підписано низку міждержавних угод в сфері сільського господарства, промисловості, подальшого розвитку та зміцнення співпраці в усіх галузях внутрішнього та зовнішнього туризму. спільної реалізації інвестиційних проектів у туристичній сфері, навчання фахівців.
Крім цього, було підписано низку угод між університетами України та Туркменістану, які передбачають обмін досвідом щодо роботи з підготовки висококваліфікованих спеціалістів, роботу над спільними освітніми та науково-дослідними проектами, взаємні обміни студентами, викладачами та дослідниками. Україна була представлена п’ятьма університетами в особі ректорів цих навчальних закладів, серед яких Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.


Друк   E-mail