Міністерство енергетики та вугільної промисловості поділилося планами на майбутнє та результатами роботи

5 листопада 2015 року директор Департаменту статегічного планування та європейської інтеграції Михайло Бно-Айріян взяв участь у дискусії «Енергетична демократія в Україні: політика, реформи, відповідальність», яка пройшла в рамках Шостого Українсько-європейського енергетичного дня.

У виступі представник Міністерства енергетики та вугільної промисловості прокоментував питання щодо роботи механізму реагування на звернення інвесторів, а також окреслив роль та завдання Міністерства щодо енергоефективності та енергозбереження.

«Ми у Міністерстві зосереджуємося на реформуванні ринку таким чином, аби нові умови враховували реальну вартість енергоресурсів. Цей підхід дозволить споживачам, зокрема промисловості, обирати для себе оптимальний режим споживання та матиме наслідком системне встановлення енергоефективного обладнання», - повідомив М.Бно-Айріян.

Він пояснив, що в такому підході проявиться стимулююча функція держави у сфері енергоефективності. І саме такий спосіб впливу призведе до системного покращення енергоефективності в Україні.

«Ціна на енергоресурси має бути: реальною, ринковою, чесною», - зазначив М Бно-Айріян.

Аналізуючи результати роботи Міненерговугілля за 10 місяців, М Бно-Айріян також поділився планами на наступний рік.

«На 2016 рік одним з ключових напрямків роботи стане облік енергоресурсів. Щоб ми точно знали, хто і скільки ресурсів споживає», - повідомив М.Бно-Айріян.

М. Бно-Айріян нагадав, що реформування енергетичного сектору передбачає приведення українського законодавства у відповідність до вимог Директив ЄС з питань енергетики, а також створення передумов для функціонування в Україні вільних ринків енергоресурсів: ринку газу, ринку електроенергії тощо.

Відповідне законодавство розробляється Міністерством енергетики та вугільної промисловості, і результатом цього є прийняття та набуття чинності 1 жовтня ц.р. Закону про ринок природного газу, а також плідна робота над розробкою Закону про ринок електроенергії, який невдовзі має бути переданий на розгляд Верхової Ради України.

Зазначена робота має забезпечити функціонування ринків енергоресурсів на основні прозорості та конкуренції, що дозволять перевести питання ціни на ресурси із політичної в економічну площину.


Друк   E-mail