Відбулася зустріч оновленого складу Багатосторонньої робочої групи для розроблення, втілення і моніторингу ефективності виконання реформ відповідно до зобов'язань в рамках Енергетичного Співтовариства

Сьогодні, 6 листопада, проведено засідання Багатосторонньої робочої групи для розроблення, втілення і моніторингу ефективності виконання реформ відповідно до зобов’язань у рамках Енергетичного Cпівтовариства за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександра Светеліка.

Під час зустрічі обговорено реальний стан процесу імплементації зобов’язань відповідно до Договору про створення Енергетичного Співтовариства.

Олександр Светелік у виступі наголосив, що протягом останніх декількох років Міністерство разом із причетними ЦОВВ проводить активну роботу щодо імплементації своїх зобов’язань відповідно до зазначеного Договору.

Також звернув увагу на необхідність дотримання термінів імплементації європейського законодавства в енергетичній сфері та зауважив, що своєчасна імплементація європейського законодавства в Україні можлива за умови об’єднання зусиль усіх причетних ЦОВВ, Уряду та експертного середовища.

Заступник Міністра підтвердив готовність Міністерства надавати всебічне сприяння причетним центральним органам виконавчої влади в процесі погодження розроблених актів законодавства України.

Крім того, О. Светелік наголосив, що Міністерство налаштоване активізувати роботу Багатосторонньої робочої групи, активно залучати експертне середовище до аналізу поточного стану виконання зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства.. Зокрема, звернув увагу на важливість надання інформації саме про фактичний стан речей у процесі реформування енергетичного сектору, що дозволить Міністерству оперативно долучатися до роботи та сприяти вирішенню проблемних питань.

На його думку, важливо чітко зрозуміти початкову позицію, на якій енергетика України перебуває сьогодні, та сформувати так звану Дорожню карту подальших дії для реформування енергетичного сектору.

Заступник Міністра висловив сподівання на результативність спільної роботи в процесі реформування енергетичного сектору відповідно до законодавства ЄС.

За результатами зустрічі учасники накреслили перспективний план роботи. Крім того, члени робочої групи погодилися збиратися напередодні засідань таких ключових органів Енергетичного Співтовариства, як Постійна Група високого рівня та Рада Міністрів Енергетичного Співтовариства.

Експертне середовище у свою чергу погодилося сприяти у визначенні чіткої позиції по кожному пункту порядку денного майбутніх засідань Енергетичного Співтовариства.

Довідка

Наказом Міненерговугілля від 16.09.2015 № 596 «Про внесення змін до наказу Міненерговугілля від 28.10.2014 року №766» затверджено новий склад багатосторонньої робочої групи для розроблення, втілення і моніторингу ефективності виконання реформ відповідно до зобов’язань в рамках Енергетчного Співтовариства, а також затверджено перелік відповідальних представників, відповідно до повноважень, для участі у засіданнях робочих груп Енергетичного Співтовариства.


Друк   E-mail